Novita x Laine DK 100 g
Yhdessä Laine Publishingin kanssa Novita on luonut tämän tyylikkään ja laadukkaan villalangan. Novita x Laine DK on valmistettu Brittein saarten hienoimmista villalaaduista, Falkland Island -, Bluefaced Leicester- ja Bluefaced Kerry Hill. Lanka valmistetaan vahvalla ammattitaidolla villan alkulähteillä West Yorkshiressä Englannissa ja sen tuotekehitys on tehty tiiviissä yhteistyössä Laine-brändin kehittäjän Jonna Helinin kanssa.
DK-vahvuinen lanka soveltuu erinomaisesti kaikenlaisiin neulottuihin ja virkattuihin neuleisiin ja asusteisiin. Langassa on kevyt ja ilmava kierre.
Ohjeita langalle:
Ohjeen (pdf) saat veloituksetta jos ostat vähintään 2 kerää lankaa (ilmoita tilauksen lisätietokentässä mikäli haluat ohjeen, ohje on saatavilla suomeksi tai englanniksi) Saatavilla olevat ohjeet: Calme, Joie
Haworth-neuletakki (Novita x Laine DK + Edith)