• Villalanka - Drops Polaris
  • Garnstudio DROPS Polaris

Garnstudio DROPS Polaris

4,06 €

DROPS Polaris on 1-säikeinen lanka, kehrätty samasta pehmeästä villasta kuin DROPS Snow. Lanka on käsittelemätön eli sitä ei ole altistettu kemialliselle käsittelylle ennen värjäystä. Tämän ansiosta kuidun parhaimmat ominaisuudet pääsevät esille ja lanka saa paremman muodon ja rakenteen.

DROPS Polaris soveltuu erityisen hyvin ulkoiluasusteisiin kuten hattuihin, huiveihin, laukkuihin ja ponchoihin. Nopeasti neulottava lanka, jolla on sama tiheys kuin kaksinkertaisella DROPS Snow -langalla.

DROPS Polaris -lankaa löytyy myös monivärisenä (mix-värit), eli langan värit on karstattu yhteen ennen kehräystä, jolloin langasta tulee kirjava.

Huomioithan, että värien sävyt saattavat vaihdella hieman eri näyttöjen välillä, kuten myös eri värjäyskertojen välillä voi usein olla pieniä eroja.

  • Keräkoko: 100 g / 36 m
  • Koostumus: 100 % villaa
  • Puikkosuositus: 12 mm
  • Tiheys/10 x 10 cm: 8 silmukkaa ja 10 kerrosta

  • Tuotemerkki
  • Viite
    507-0519
  • Varastossa
    0 Tuotteet

  • Vahvuus
    Super Bulky 7-11 s / 10 cm
Ladataan...