Garnstudio DROPS Melody
DROPS Melody on pehmeä ja ylellinen lanka, joka on valmistettu Etelä-Amerikkalaisesta superfine-alpakasta ja merinovillasta. Lämpimän ja mohairia muistuttavan langan värikartta on hienostunut, värit vaihtelevat vaaleasta beigestä ja harmaista sävyistä ihaniin punaisiin ja liloihin sävyihin.
Koska DROPS Melody -lanka on niin pehmeä ja kevyt, se sopii hyvin sekä neuleisiin että asusteisiin. Neulot nopeasti isoilla puikoilla ilman, että neuleesta tulee painava. Voit myös yhdistää langan muihin lankoihin, jolloin neuleesta tulee paksumpi ja pehmeämpi.
Langalla on Oeko-Tex® sertifikaatti. Lanka on valmistettu Perussa.
Huomioithan, että värien sävyt saattavat vaihdella hieman eri tietokoneiden näyttöjen välillä, kuten myös eri värjäyskertojen välillä voi usein olla pieniä eroja.